Eksploracje MT w roku 2019

Styczeń 1, 2020

W roku 2019 zwiedziliśmy wiele pięknych opuszczonych miejsc. Co prawda eksploracji było trochę mniej niż w 2018 roku, ale jestem bardzo zadowolona z tego, co udało się zrobić. Rok 2019 to również dość spokojne eksploracje bez udziału policji i innych poważnych problemów. Ale zacznijmy od początku…

W Sylwestra 2018 roku mocno zatęskniłam za urbexem i zorganizowałam pierwszy wyjazd na styczeń 2019. Pierwszym odwiedzonym miejscem był magazyn figur we Francji. Następnie udaliśmy się do Belgii, która jest często celem naszych podróży. W ciągu roku odwiedziliśmy również kilka razy Niemcy i odbyliśmy kilka wyjazdów na terenie Polski.

Zauważyłam również, że w inny sposób wybierałam miejsca w tym roku. Intensywniej szukałam miejsc spleśniałych i zawładniętych przez naturę. Myślę, że taki kierunek obiorę również w 2020 roku 🙂

Przedstawię Wam kilka najciekawszych miejsc odwiedzonych w ubiegłym roku:

Największe zaskoczenie roku
Opuszczona szklarnia z kotłownią Wspomniałam już w opisie albumu, że ta szklarnia jest dla mnie najlepszym miejscem 2019 roku. Marzyłam o dobrze zachowanej szklarni od kilku lat. Ta podbiła moje urbexowe serce zarówno wielkością (ok. 10 szklarni), jak i stanem. Moją uwagę najbardziej przykuły pomieszczenia pokryte przez roślinność, stoły pokryte mchem i maleńkie słodkie doniczki. Dzięki tej wizycie spełniło się jedno z moich urbexowych marzeń. Cały album i opis dostępny pod linkiem.

Najbardziej zgniłe miejsce
Zgniłe biuro informatyczne Kompletnie wyposażone biuro opuszczone od około 10 lat, w którym władzę przejęła pleśń i mech. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie komputery i biurka zalane wodą i zostawione na pastwę czasu. Wykładziny były kompletnie nasiąknięte wodą. Po wyjściu z tego biura wszystkie ubrania przejęły zapach pleśni.

Najbardziej emocjonująca eksploracja
Industrial CH Bardzo lubię fotografować industriale, ten jednak zrobiliśmy dość szybko ze względu na obecność kamer i pracowników od wyburzeń kręcących się po terenie. Gdy już przeskoczyliśmy ogrodzenie i byliśmy poza terenem, miejsce stresu przejęło zadowolenie. To na pewno jedno z bardziej fotogenicznych miejsc 2019 roku.

Najlepsze pojazdy
Cmentarzysko samochodów G Jednym z ulubionych rodzajów miejsc są opuszczone pojazdy. To cmentarzysko podbiło moje serce dużą ilością samochodów pokrytych mchem lub bluszczem. Eksploracja miała miejsce w deszczowy dzień, co skutkowało dobrym światłem do zdjęć.

Nietypowa eksploracja
Niebieski samolot Zrobiliśmy tutaj sesję zdjęciową w strojach z serialu „Dom z papieru”. Samego samolotu dość długo szukaliśmy w gęstym lesie. Nie znam niestety historii tego samolotu oraz nie wiem, skąd pojawił się w tym miejscu.

Odkrycie Fotokomórki
Opuszczony kompleks szklarni Drugie tego typu miejsce w tym roku odkryte przez Bartka w kwietniu. Kilka szklarni kompletnie zachowanych i pochłanianych przez naturę. To miejsce podobnie jak wspomniana wyżej szklarnia z kotłownią również było zaskoczeniem, ponieważ nie widzieliśmy wcześniej żadnej galerii z tego miejsca. Dodałam na razie 1 zdjęcie dostępne pod tym linkiem.

Rok 2019 to również wiele niepowodzeń. Nie do każdego miejsca udało mi się dotrzeć na czas. Kilka miejsc zostało zdemolowane, a inne zostały skutecznie zabezpieczone. Miałam w planach również inne kraje, ale mimo gotowych map nie udało się zrealizować wyjazdów.

Mam nadzieję, że rok 2020 przyniesie więcej wyjazdów i będzie obfitował w piękne opuszczone miejsca. Planuję już pierwszy styczniowy wyjazd oraz przygotowuję powoli mapy na kolejne eksploracje. Skupię się na pewno na organizacji zagranicznych wyjazdów, ale między dłuższymi wyjazdami na pewno odwiedzimy Polskę.

Zapraszam do obserwowania strony na Facebooku oraz tej internetowej. Nowe galerie pojawiają się w zakładce Opuszczone miejsca.

Klinkiernia
Fabryka kruszywa
Hala z szybowcami

    Zostaw komentarz